İptal,İade ve Değişim Bilgileri

Altın fiyatları piyasadaki anlık değişimlere göre güncellenmektedir.
Bundan dolayı Çeyrek, Yarım ve Tam Altın , Cumhuriyet Altınları ve Gram Altın siparişleri kesin sipariştir ,hiçbir nedenle iptal veya iade edilemez.
Sipariş verdiğiniz ürün ile ilgili kusur olması durumunda(renk atması,gözle görülür çizikler vb.) yenisi ile değiştirilecektir ve sipariş veren kişi ürünü kargoladıktan sonra bize telefon veya mail ile haber vermelidir.Ürün alan müşteri(kullanıcı) bu şartları kabul etmiş bulunmaktadır.


Sitemizde ürün iade, iptal ve değiştirme koşulları olarak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği yapılacak uygulamalar esas alınmakta olup müşterilerimizin bu kanunun kazandırdığı haklarını kullanabilmeleri için siparişlerini teslim aldıkları andan itibaren 14 gün içerisinde tarafımıza yazılı olarak bildirimde bulunmaları gerekmektedir.


Tüketici SarrafKuyumcu.Com üzerinden yaptığı alışverişlerde teslimat sonrası 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iptal, iade ya da değişim talep edebilir.


Tüketicinin tarafımıza bildirmiş olduğu özel tasarım talepleri uyarınca üretilen ya da üzerinde değişiklik ve bazı eklemeler yapılarak kişiye göre özel hale getirilen takılarda tüketici kanun gereği cayma hakkını kullanamaz. Bu sebeple, tüketicinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre üretileceği için yüzükler, tüketicinin istekleri doğrultusunda üzerine ya da içine yazı yazılan isimli künyeler, kolyeler gibi ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında bulunmaktadır.


Sipariş sonrası iade ya da değişim talebinde bulunan ürünler 14 günlük süre içerisinde kullanılmışsa ya da ambalajı bozulmuş ise tüketici cayma hakkında faydalanamaz.


Ürünlerin ücret iadeleri satış sözleşmesine uygun olacak şekilde tüketiciye gönderilen ürünler ve yanındaki fatura,ambalaj vb. materyaller ile tarafımıza ulaştırılması halinde 7 iş günü içerisinde yapılacaktır. Ödeme banka havalesi ya da kapıda ödeme ile yapıldıysa banka hesabınıza, kredi kartı ile yapıldıysa kredi kartınıza iade edilecektir. Kredi kartı ile alınan ödemeleri kesinlikle nakit olarak iade edilmeyecek olup ilgili karta iade talimatı verilecektir.


İptal işlemi için ürün merkezimizden çıkmadan aynı gün talimat verilirse ücretin tüketici kredi kartına aktarılması yine aynı gün olabilmektedir.


İptal, iade ve değişim konularında sormak istediklerinizi iletişim sayfalarımızdan müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz.